środa, 25 maja 2016

Projekotwanie balustrady plastykowe na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie zada pozwolenia na to ani komunikowania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc wyjątkowych przypadków.

Budowa plotki Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetek nie wymaga pozwolenia na budowę oraz zawiadamiania tego faktu do starostwa powiatowego prócz kilku przypadków.

Sztachetki z plastiku na plot i furtę ze sztachet nie przekraczające poziomu 2,2 m umieszczane pomiędzy dwoma przyległymi działkami nie wymagają żadnych formalności formalnych. Dotyczy to również ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów obok prywatnych oraz wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania ogrodzenia z PCV na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowadokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia winno określać rodzaj ogrodzenia, sposób zrealizowania jego instalacji i planowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia powinno się dodać deklaracje o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w zamysłach budowlanych i jeśli jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasami do konstrukcji ogrodzenia z plastyku na ogrodzenie i furtę sztachetowa potrzebne są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na miejsce wjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można zacząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie wcześniej protestu. Protest może zaistnieć w sytuacji, kiedy projektowane plot PCV na ogrodzenie i bramę ze sztachet jest nieadekwatne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej szosy. W przypadku gdy proponowane plot z plastiku na plot i furtkę ze sztachetekprawdopodobnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować zdobycia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zainicjowania prac przez ów czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku chęci zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz